Wystawa Pająków

Ekspozycja będzie czynna od 24 do 29 maja 2022 r. w godzinach od 10:00 do 18:00. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata #Latrodectushasselti– czarna wdowa, a także jednego z największych gatunków ptasznika #Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony. Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków. Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

O każdej pełnej godzinie można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce .Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.