Piękno naszej Ziemi na fotografiach Wojciecha Szczepańskiego

25 lipca, w przeddzień tegorocznych obchodów Dni Olesna, została otwarta w miejscowym muzeum wystawa „Piękno naszej Ziemi na fotografiach Wojciecha Szczepańskiego”. Wielu marzy aby wznieść  się pod chmury i jak mityczny Ikar poszybować ku słońcu i   spojrzeć na ziemię z wysoka.  Te  marzenia częściowo spełnia fotografia lotnicza, fotografia z powietrza, która jest doskonałym uzupełnieniem zdjęć tradycyjnych. Fotografie i filmy lotnicze, teraz najczęściej   tworzone przy użyciu dronów, dawniej z helikopterów lub paralotni, dają niezwykły sposób patrzenia na krajobrazy i architekturę pod unikatowymi kątami. Ta metoda pozwala na uzyskanie wspaniałych ujęć obszarów, które inaczej byłyby niedostępne. Dzięki tej  technice możemy zrealizować pragnienie widoku z dużej wysokości jezior i wysp, szachownic pół i łąk, krętych  sznurów  dróg, ulic, meandrów rzek i strumieni, mieniących  się paletą zieleni latem i pozłacanych  jesienią lasów, a także architektury i innych  elementów atrakcyjnie wykadrowanych, kreatywnych, przykuwających  wzrok odbiorcy. Dzięki pasji i umiejętnościom fotografika Wojciecha Szczepańskiego możemy doświadczyć nowej perspektywy patrzenia na Ziemię Oleską. Prowadzi on zakłady fotograficzne w rodzinnej  Praszce i Oleśnie świadczące usługi fotograficzne, retuszowania zdjęć, mikrofilmowania dokumentów, projektowanie szkiców, ilustracji,   introligatorskie, wydruku, prowadzi działalność postprodukcyjną związaną z filmami, nagraniami i programami telewizyjnymi. Jak na prawdziwego miłośnika fotografii i profesjonalistę przystało utrwalał z góry na paralotni rozpościerające się panoramy, ukształtowanie terenu, mozaikę różnobarwnych plam  i detali z zupełnie innej perspektywy od tej, z której przywykliśmy oglądać znane nam zakątki naszej ziemi. Dlatego nowa wystawa nosi  tytuł „Piękno naszej Ziemi na fotografiach Wojciecha Szczepańskiego”. Zobaczymy wiele miejscowości naszego regionu jak Olesno, Praszkę, Rudniki, Gorzów Śląski, Chudobę, Kozłowice, Borki Wielkie, Borki Małe, Stare Olesno, Grodzisko, Łowoszów, Wysoką, Sowczyce, Łomnicę, Bodzanowice na zdjęciach z 2005 r. i 2006 r.  Otwarcie swoją obecnością zaszczycili: wicestarosta oleski Roland Fabianek, sekretarz Gminy Olesno Janusz Wojczyszyn, dyrektor PSP nr 1 i radny Rady Powiatu Oleskiego Adam Adamski, zastępca dyrektora PSP nr 1 Ewa Wystalska, przewodnicząca Rady Seniorów Maria Mitrenga, oraz zainteresowani ekspozycją  mieszkańcy Olesna. Wystawa czynna do 6 września br.