Koło Przewodników i Pilotów Wycieczek Województwa Opolskiego odwiedziło nasze muzeum i miasto

W dniu 4 listopada br. odbyła się kolejna wyjazdowa wycieczka członków naszego Koła 🙂

Tym razem – na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Olesno – wybraliśmy się na zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych tego miasta 🙂

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Oleskie Muzeum Regionalne. Dyrektor tego muzeum Pani Ewa Cichoń bardzo ciekawie przedstawiła nam historię tego miasta, dzieje jego mieszkańców oraz przybliżyła nam najbardziej znanych Oleśnian. Byliśmy pod wielkim wrażeniem ogromnej wiedzy Pani dyrektor dotyczącej Olesna.

Następnie pojechaliśmy zwiedzać kirkut w Oleśnie. Także po tym miejscu oprowadziła nas Pani Ewa Cichoń, przedstawiając dzieje gminy żydowskiej w Oleśnie, tradycje pochówku zmarłych przez Żydów oraz opisując zasługi najbardziej znanych oleskich żydów pochowanych na tym cmentarzu.

Trzecim punktem programu było zwiedzanie najbardziej wyjątkowego kościoła drewnianego na Opolszczyźnie czyli kościoła odpustowego p.w. św. Anny. Po tym pięknym kościele w bardzo interesujący sposób oprowadziła nas Pani Ewa Cichoń.

Następnie udaliśmy się Hotel & Spa Na Kamieniu. Po smacznym posiłku oraz pysznej kawie i herbacie zostaliśmy oprowadzeni przez współwłaścicielkę po kompleksie wypoczynkowym, którego rozmach zrobił na nas duże wrażenie.

Tekst i zdjęcia  z Facebooka Koło Przewodników i Pilotów Wycieczek – Województwo Opolskie.